SPA Artemis M25, wiatrówka PCP kaliber 4,5 mm z regulatorem ciśnienia, pojemność kartuszy 250 cm3, maksymalne ciśnienie napełniania 250 BAR, zintegrowany skuteczny tłumik hałasu, taktyczna konstrukcja czarnej kolby polimerowej.
Wiatrówka SPA Artemis M25 kal. 4,5mm
Wiatrówka PCP SPA Artemis M25 do strzelania sportowego zasilana powietrzem zasilanym z własnego zbiornika powietrza tzw. kartusz o pojemności ok. 250cc.
Dzięki maksymalnemu ciśnieniu napełnienia do 250 BAR, karabin bez problemu osiąga maksymalną dopuszczalną moc do 16J dla wielu strzałów. Zintegrowany regulator ciśnienia zapewnia prawidłową wydajność. Strzelanie jest tak potężne, celne i bez odrzutu.
Gwintowana lufa modelu SPA Artemis M25 kaliber 4,5 mm / .177 długości 550 mm z efektywnym kompensatorem hałasu dopełnia naprawdę ciche i celne narzędzie strzeleckie.
Zasada działania systemu PCP: broń z tym układem napędowym wyposażona jest w kartusz - zbiornik powietrza. Powietrze jest dostarczane do kartuszy przez specjalną pompę PCP lub z większego cylindra powietrza. Po naciśnięciu spustu mechanizm uderzowy uderza w zawór, który wypuszcza dawkę powietrza do lufy, który następnie wyrzuca amunicję z lufy.
W zestawie znajduje się zawór QuickFill, który nie posiada gwintu na wężu pompy lub cylindra. Dlatego konieczne jest dokupienie szybkozłączki. Możesz ją znaleźć poniżej pod tym opisem w sekcji towarów dodatkowych.
Wiatrówka jednostrzałowa Artemis M25 w zasadzie posiada możliwość wyjęcia podajnika jednostrzałowego i zastąpienia go magazynkiem w przypadku kal. 4,5 mm na 13 sztuk amunicji diabolo. Magazynek jest częścią pakietu i można go również dokupić do zapasów.
Wiatrówka SPA Artemis M25 przeładowywana jest za pomocą dźwigni umieszczonej po prawej stronie. Dźwignia przeładowania to jednocześnie suwak - podajnik amunicji, który wsuwa diabolo bezpośrednio do lufy. Strzał trafia prosto z lufy, a nie z magazynka, dzięki czemu celność jest znacznie dokładniejsza.
Dwustopniowy regulowany spust działa w trybie pojedynczego działania. Dzięki temu można go ustawić bardzo wrażliwie. Spust posiada również zintegrowane zabezpieczenie przed przypadkowym wystrzałem. Obsługiwany jest poprzez naciśnięcie z prawej lub lewej strony.
Wiatrówka Artemis M25 nie jest wyposażona w standardowe przyrządy celownicze. Z tym modelem wiatrówki jest planowane strzelanie na większe odległości, gdzie częściej będą wykorzystywane celowniki typu luneta, optyka czy kolimator. Te przyrządy celownicze można zamontować na przygotowanej szynie 22 mm.
Cały system wiatrówek Artemis jest osadzony w funkcjonalnej, futurystycznej otwartej kolbie polimerowej. Jest przyjemna, dobrze dopasowana, odpowiedni zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Taktyczność całej stylizacji jest dodatkowo wzmocniona przez kolejną 22 mm szynę na przedramieniu do ewentualnego montażu nóg lub innych akcesoriów.
W sekcji towarów dodatkowych poniżej znajdziesz akcesoria do obsługi, strzelania i konserwacji wiatrówki Snow Peak Artemis M25.
Wiemy już, że SPA może zrobić wiatrówkę wysokiej jakości. Największą niespodzianką modelu M25 jest naprawdę cicha praca, a właściwie ogólna koncepcja. Wierzymy, że wielu strzelców będzie zadowolonych. Posiada wszystko „oprócz przyrządów celowniczych” co jest potrzebne do celnego strzelania przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.
Napęd | PCP - sprężone powietrze |
---|---|
Kaliber | 4,5 mm / .177 |
Rodzaj śrutu | ołowiane diabolo |
Lufa | gwintowana |
Tryb strzelania | semi |
Blowback | nie |
Typ spustu | Single Action |
Zabezpieczenie | tak |
Montaż do akcesorii | 22 mm |
Kolor | czarny |
Materiał osady | plastik |
Pojemność magazynka [szt.] | 13 |
Prędkość początkowa [m/s] | 250 |
Długość lufy [mm] | 550 |
Długość całkowita [mm] | 1230 |
Waga [g] | 3800 |
Kategorie zbraně | D |
Skontaktuj się z naszym specjalistą ds. broni.